Genel Bilgiler

TED Özel Atakent Anaokulunda 3-4 ve 5 yaş (36-72 ay) çocuklarına eğitim verilir. Eğitim öğretim hayatının ilk basamağını oluşturan anaokulu eğitim programının amacı, çocukların bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönden gelişimlerini desteklemektir. Beceriler kazandırmak, olumlu benlik kavramı geliştirmesine, kendini ifade etmesine, öz denetim kazanmasına olanak tanımak, öğrenme isteği ve merak duygusunu uyandırmak, yaratıcılıklarını geliştirmektir. Çocukların Türkçe’yi doğru ve güzel konuşmalarını sağlamaktır.

TED Özel Atakent Anaokulu, 2015-2016 öğretim yılında faaliyete geçmiştir. Anaokulu binası kampüs içinde ayrı bir bina olarak planlanmış ve farklı öğrenme stillerine uygun olarak hazırlanmıştır. Kampüsümüzde, Fen Laboratuvarı, Konferans Salonu, Sportif Beceri Koordinasyon Salonu, Müzik Odaları, Çok Amaçlı Spor Salonu,20x9 m Kapalı Yüzme Havuzu, Jimnastik Alanları, Kütüphane, Yemekhane, Uyku/Dinlenme odası, iç oyun alanı ve dış oyun alanı bulunmaktadır. Geniş bir bahçe kullanımına sahip olan okulumuzda yer alan sınıflardan bahçeye çıkışlar sağlanabilmektedir. Sınıflarımız geniş, aydınlık ve havadar olarak planlanmıştır.

TED Özel Atakent Anaokulunda, Atatürk’ün milli ve manevi değerlerine bağlı, kendine güvenen, paylaşımcı, hoşgörülü, saygılı, kendini ifade edebilen, katılımcı, sorumluluk sahibi, sanata karşı duyarlı ve sorgulayan bireyler yetiştirmek hedeflenmektedir. Öğrencilerin psikomotor, bilişsel, duygusal-sosyal, dil ve öz bakım gelişim gereksinimlerinin karşılanması, yeteneklerinin keşfedilip geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Anaokulu eğitiminde veli iletişim ve işbirliğinin önemi dikkate alınarak, veliler çeşitli iletişim kanalları ile çocuklarının gelişimi ve okul etkinlikleri hakkında bilgilendirilmekte, öğrencilerin etkinliklerine katılımları sağlanmakta ve belirli aralıklarla kendileri için seminerler düzenlenmektedir.

Atatürk Köşesi

Ansolon