Okul Dışarıda Günü açık havada, öğrenmeyi ve oyunu merkeze alarak yapılan küresel bir etkinliktir. Okul Dışarıda Günü’nde pek çok okul sınıflarını açık havaya taşır ve derslerini oyun yoluyla işler. Bu etkinlikler çocuklarda öğrenmeyi güçlendirir. Oyun oynamak, keyifli vakit geçirmenin yanında dayanıklılık, ekip çalışması ve yaratıcılık gibi kritik yaşam becerilerini geliştirmeyi amaçlar. Çünkü oyun, çocuğun en öncelikli uğraşıdır.